O projektu

 

Objevujte s námi příběhy

Po dobu jednoho roku zde každý týden zveřejněníme jednu fotografii. Hledáme fotografie od významných i méně známých autorů, profesionálů, i těch, co fotí jen pro radost. Fotografii s příběhem do online galerie tedy může nahrát kdokoliv. Není přitom rozhodující, jestli snímek splňuje všechna možná fotografická pravidla. Jde především o dobré fotky s příběhy, které mají co říct. Výběr snímků, které zveřejňujeme, mají na starost uznávaní fotografové, kurátoři našeho projektu. Každý měsíc hodnotí fotky jeden z nich.

Pořiďte si fotku domů, pomůžete těm, kteří to potřebují

Fotografové prostřednictvím Příběhů fotek mají prostor vyprávět, milovníci fotografie pak možnost získat autorskou fotografii. Všechny zveřejněné fotografie lze totiž zakoupit. K dispozici je vždy limitovaný počet 10 kusů. Jsou dodávané v tištěné podobě, na papíře nejvyšší kvality, zarámované, s certifikátem pravosti, jehož součáští je příběh, který se k fotografii váže a to vše v dárkovém balení.

“Každý si může najít způsob, jak být svému okolí užitečný.
  My jsme ho našli ve fotografii.”

Celá částka z prodeje vždy putuje nadaci Dobrý anděl, která podporuje rodiny s dětmi v tíživé životní situaci. Pro tyto účely jsme založili veřejnou sbírku. Svým dílem tak přispějí ti, kteří fotografie zašlou a budou vybráni, i ti, kteří je zakoupí. Detailně rozepsané podmínky projektu si můžete přečíst zde.

Pošlete nám svůj příběh

Máte ve svém pomyslném šuplíku nějaký pozoruhodný výtvor a stojí za to se podělit o tom, kolik pot, slz a nadějí stálo jeho pořízení? Sem s ním! Můžete se dostat do společnosti skvělých fotografů, jako jsou třeba Martin Šlechta, Petr Wagenknecht nebo David Gaberle, kteří se již do projektu zapojili.

O autorech 

Žaneta Valentová a Vojta Hurych jsou fotografové na plný úvazek. Milují své děti, partnery, kafe a fotografii. Oba pohání neustálá chuť se ve své profesi zlepšovat. Myslí si, že profesionální fotografové by si měli pomáhat a navzájem se inspirovat, proto založili zapsaný spolek FOR-UM fotografů. Do projektu Příběhy fotek se pustili, protože pomáhat je baví. Po Festivalu svatebních fotografů, je to jejich druhá dobročinná akce. Výtěžek z něho každoročně věnují potřebným. Touto cestou už pomohli částkou přesahující 300 000 Kč.

ŽANETA VALENTOVÁ

Je nepostradatelným ženským elementem Příběhů fotek. Nebýt její trpělivosti, kterou získala díky svým synům a nadšení pro věc, projekt by vůbec nevznikl. Stará se mimo jiné o dobrou náladu – nejen, že se směje často a ráda, ale taky nejhlasitěji ze všech. Žanda se specializuje na svatební a rodinné focení. Zakládá si na přirozenosti i detailech. Fotka obecně je pro ni nejpřirozenější způsob k sebevyjádření. Řídí se heslem: “Jaký si to uděláš, takový to máš”.

VOJTA HURYCH

Je to tak trochu šašek, miluje smích a proto ho i nejraději fotí. Vojtova hlavní doména je totiž svatební fotografie a sám říká, že by měla být jako upřímně odvyprávěná reportáž. Ty opravdové reportáže fotí Vojta taky - hlavně na filmovém place a kulturních akcích, kde ho to vždycky táhne do zákulisí. I díky tomu v roce 2016 získal svou první cenu v Czech Press Photo. Další následovala o rok později a kromě toho má z téhle soutěže ještě 2 nominace. Jakmile začne Vojta mluvit, není k zastavení. Pusu má dokonce prořízlou tak moc, že se mu do ní vejde tenisák.

O partnerech

FUJIFILM, generální partner

Fujifilm je jednou z největších společností zabývající se fotografií a zobrazováním na světě. 
http://www.fujifilm.eu/cz

KVALITNÍ FOTKY

Kvalitnifotky.cz jsou odborníci na tisk fotografií, fotoknih, obrazů, foto na desce, rámování fotografií ad tiskové služby. 
http://www.kvalitnifotky.cz

VALENTA DESIGN

Přes 12 let pomáhájí webům a e-shopům dosahovat lepších obchodních výsledků.
http://www.valentadesign.cz

DOBRÝ ANDĚL

Nadace Dobrý Anděl už od roku 2011 pomáhá rodinám s dětmi, které se kvůli vážné nemoci ocitly ve finanční tísni. 
http://www.dobryandel.cz

Více o partnerech zde.

Máte co ukázat?
Pošlete nám svůj
příběh fotky!

Ať jste profík nebo hobík, inspirujte ostatní a dostaňte se do společnosti skvělých fotografů. Pomáhejte s námi.

Chci přidat svou fotografii
Není dovoleno použití fotografií bez souhlasu provozovatele a autora fotografie.

Copyright © 2019, FOR-UM fotografů z. s.