Článek ze dne: 7. leden 2019 Autor článku: Příběhy fotek

Kurátoři

Výběr snímků, které zveřejňujeme, mají na starost uznávaní fotografové, kurátoři našeho projektu. Každý měsíc hodnotí fotky jeden z nich.

pfff.jpg

 

Alžběta Jungrová

  • kurátorka únorových fotografií

Fotografovat začala na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny.  V letech 2000 - 2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa a často se dostává do riskantních situací.Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy, narkomany na afghánsko-pákistánské hranici nebo trávila dny s indiány kmene Nukak v kolumbijské džungli. 

Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo a je jednou ze spoluzakladatelů skupiny 400ASA.

Pracuje na několika dokumentárních projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.

Rozhovor, ukázky práce a více informací najdete v článku Prvním kurátorem je Alžběta Jungrová

 

Petr Hricko

  • kurátor březnových fotografií

Petr Hricko se narodil v roce 1976 v Teplicích. K fotografii se dostal náhodou, když mu jeho kamarád do nemocnice, kde se léčil s rakovinou, přinesl fotoaparát, aby ho rozptýlil. Záměr se vyvedl náramně, kromě toho, že mu pomohl odvést myšlenky od nemoci, zaujal Petra focením natolik, že od roku 2003 nedal mladý geodet fotoaparát z ruky. Od nemocničních hadiček, doktorů a sestřiček se vypracoval až na dráhu profesionálního fotografa. 

Od roku 2012 se focením živí, podílel se na několika velkých projektech. Od roku 2014 se snaží pomáhat druhým.

Příroda je jeho druhým domovem. Nachází tam klid a dobíjí energii. Spoustu fotek, i těch konceptuálních, se snaží vytvořit právě v přírodě.

Více na www.petrhricko.cz

Každý měsíc zde postupně představíme
další kurátory projektu.

 

Máte co ukázat?
Pošlete nám svůj
příběh fotky!

Ať jste profík nebo hobík, inspirujte ostatní a dostaňte se do společnosti skvělých fotografů. Pomáhejte s námi.

Chci přidat svou fotografii
Není dovoleno použití fotografií bez souhlasu provozovatele a autora fotografie.

Copyright © 2019, FOR-UM fotografů z. s.